2014

Katt

Plats/Datum

Domar

Resultat

IC S*Askett´s Jeffree Star Nyköping 141011 Åsa Hammarlund CAP
S*Divine Lights Diego Nyköping 141011 Marie Westerlund CAP NOM

 

Katt

Plats/Datum

Domare

Resultat

SP SC S*Divine Lights Crocodile Lager Eskilstuna 130831 Linda Sviska Supreme Premier
IC S*Askett´s Jeffree Star Eskilstuna 130831 Glen Sjöbom CAGCIB
GIP SC S*Divine Lights Crocodile Lager Järva 130720 Jörgen Fritjof CAPS
IC S*Askett´s Jeffree Star Järva 130720 Letje Röhr-Dubbeld EX 3 av 3
GIP SC S*Divine Lights Crocodile Lager Nerk 130615 Zvezdan Memedov CAPS
S*Divine Lights Diego Nerk 130615 Zvezdan Memedov Ex 4 av 4
GIP SC S*Divine Lights Crocodile Lager Birka 130608 Gerardo
Fraga y Guzman
CAPS
IC S*Divine Lights Monsoon Birka 130608 Gerardo
Fraga y Guzman
Ex 2
GIP SC S*Divine Lights Crocodile Lager Västerås 130504 Mikael Edström CAPS
S*Divine Lights Diego Västerås 130504 Anette Sjödin Ex 1
IC S*Askett´s Jeffree Star Östkatten 130303 Jörgen Billing Ex 4
S*Divine Lights Diego Östkatten 130303 Anne Köhn Ex 2
IC S*Divine Lights Monsoon Nerk 130202 Åsa Hammarlund Ex 2
IC S*Askett´s Jeffree Star Nerk 130202 Lena Björkander Ex 3
S'Divine Lights Diego Nerk 130202 Åsa Hammarlund Ex 1

 

Katt

Plats/Datum

Domare

Resultat

GIP SC S*Divine Lights Crocodile Lager Birka Sollentuna 121117 Marta Ziemian'ska

CAPE NOM
IC S*Askett´s Jeffree Star Birka Sollentuna 121117 Raymond Saetre CAGCIB
GIP SC S*Divine Lights Crocodile Lager Norak 121111 Glen Sjöbom CAPE
CH S*Askett´s Jeffree Star Norak 121111 Raymond Saetre
Intchampion
GIP SC S*Divine Lights Crocodile Lager Norak 121110 Geir Edvardsen CAPE NOM
CH S*Askett´s Jeffree Star Norak 121110 Anette Engvall Ex2
GIP SC S*Divine Lights Crocodile Lager Eskilstuna 120901 Robert Lubrano CAPE
CH S*Askett´s Jeffree Star Eskilstuna 120901 Martti Peltonen CACIB
CH S*Askett´s Jeffree Star Stockholm 120602 Luise Coste CACIB
IC S*Divine Lights Monsoon Stockholm 120602 Kristina Rautsio CAGCIB
GIP SC S*Divine Lights Crocodile Lager Örebro 120303 Steph Bruin CAPE
IC S*Divine Lights Monsoon Örebro 120303 Jörgen Fritjof CAGCIB

 

 

Katt

Plats/Datum

Domare

Resultat

EP S*Highlanders Divine Lights Järva 111119 Karl Prise HP
EP S*Highlanders Divine Lights Järva 111119 Eva Porat Ex 2 av 2
S*Askett´s Jeffree Star Järva 111119 Aliosha Romero Champion
GIP SC S*Divine Lights Crocodile Lager Norrköping 111015 Åsa Hammarlund CAPS
S*Askett´s Jeffree Star Norrköping 111015 Marie Westerlund CAC
GIP SC S*Divine Lights Crocodile Lager Eskilstuna 110917 Alexey Shchukin GIP
S*Askett´s Jeffree Star Eskilstuna 110917 Hanna Jensen Ex 2
IP SC S*Divine Lights Crocodile Lager Märsta 110611 Henry Hornell CAGPIB NOM
S*Askett´s Jeffree Star Märsta 110611 Marie Westerlund Ex 2 av 3
IP SC S*Divine Lights Crocodile Lager Örebro 110605 Anne Köhn CAGPIB
S*Askett´s Jeffree Star Örebro 110605 Hanna Jensen CAC
IP SC S*Divine Lights Crocodile Lager Nyköping 110423 Marie Westerlund CAGPIB
S*Askett´s Jeffree Star Nyköping 110423 Jörgen Billing Ex 2 av 2
S*Askett´s Jeffree Star Upplands Väsby Åsa Hammarlund Ex 2 av 4
S*Divine Lights Lightning Upplands Väsby Åsa Hammarlund Ex 5 av 5
S*Askett´s Jeffree Star Örebro 110129 Luigi

Ex 1 NOM

IC S*Divine Lights Monsoon Örebro 110129 Aliosha Romero CAGCIB

 

Katt

Plats/Datum

Domare

Resultat

IP SC S*Divine Lights Crocodile Lager Stockholm 101211 Stephe Bruin CAGPIB
S*Asketts Jeffree Star Stockholm 101211 Aese Nissen Ex 1
EP S*Highlanders Divine Lights Norrköping 101003 Luigi

Ex 2 av 3

IC S*Divine Lights Monsoon Norrköping 101003 Anne Köhn Ex 1
IP SC S*Divine Lights Crocodile Lager Eskilstuna 100904 Dorte Kae CAGPIB
EP S*Highlanders Divine Lights Surahammar 100731 Britt-Maria Johansson BIS Veteran
CH S*Divine Lights Hurricane Surahammar 100731 Robert Lubrano CAP
IC S*Divine Lights Monsoon Nerk 100605 Annelie Persson CAGCIB
IP SC S*Divine Lights Crocodile Lager Perserkatten 100424 Kristina Rautsio CAGPIB
S*Ängskullens Sofia Perserkatten 100424 Lone Lund Ex 3/3
IP SC S*Divine Lights Crocodile Lager Norak 100321 Marie Westerlund CAGPIB
IC S*Divine Lights Monsoon Norak 100321 Lone Lund Ex 2
IP SC S*Divine Lights Crocodile Lager Norak 100320 Mario Ottino IP, NOM
IC S*Divine Lights Monsoon Norak 100320 Raymond Saetre IC
PR SC S*Divine Lights Crocodile Lager Alfa 100213 Raymond Saetre CAPIB
S*Divine Lights Lightning Alfa 100213 Karl Preiss EX4 av 4
S*Ängskullens Sofia Alfa 100213 Marie Westerlund EX2 av 2
PR SC S*Divine Lights Crocodile Lager Nerk 100131 Raymond Saetre CAPIB, NOM
IP S*Divine Lights Svea Viking Nerk 100131 Raymond Saetre EX 1
IP CH S*Divine Lights Titania Nerk 100131 Karl Preiss CAGPIB, NOM,
CH S*Divine Lights Monsoon Nerk 100131 Karl Preiss CACIB av 3
CH S*Divine Lights Hurricane Nerk 100131 Åsa Hammarlund CACIB

 

 

Katt

Plats/Datum

Domare

Resultat

PR SC S*Divine Lights Crocodile Lager Birka 091128 Raymond Saetre Premier, BIV
S*Divine Lights Lightning Birka 091128 Grazyna Laskowska-Malaga Ex 2
CH S*Divine Lights Hurricane Birka 091128 Micael Edström Champion
CH S*Divine Lights Monsoon SK 091107 Anette Engvall CACIB
SC S*Divine Lights Crocodile Lager Alfa 091017 Lene Glem CAP, NOM
S*Divine Lights Monsoon Alfa 091017 Andreas Woelm Champion
CH S*Rotebräckans Rachel Green Top Cat 091004 Carmen Hierro CAP
S*Divine Lights Lightning Top Cat 091004 Anne Veland CAC
EP S*Highlanders Divine Lights Eskilstuna 090905 Yan Roca-Folch Veteran 3
SC S*Divine Lights Crocodile Lager Eskilstuna 090905 Anne Gro Edström CAP
S*Divine Lights Hurricane Eskilstuna 090905 Yan Roca-Folch CAC, BIV, NOM
IP S*Divine Lights Svea Viking Eskilstuna 090905 Maud Olsen-Johansson CAGPIB
CH S*Rotebräckans Rachel Green Fräset 090808 Sirpa Lindelöv Ex 2 av 3
S*Divine Lights Monsoon Fräset 090808 Hanna Jensen CAC
S*Divine Lights Twister Järva 090718 Bjarne Wickström CAC
S*Divine Lights Hurricane Järva 090718 Pia Nyman CAC
S*Divine Lights Twister Forshaga 090704 Charles Spiker Ex 2 av 5
S*Divine Lights Monsoon Froshaga 090704 Anette Engvall CAC
CH S*Rotebräckans Rachel Green Nerk Örebro 090607 Hanna Jensen Ex 2
S*Divine Lights Lightning Nerk Örebro 090607 Aliosha Romero Ex 2
IP CH S*Divine Lights Titania Nerk Örebro 090607 Alexey Shchukin CAGPIB, NOM,
IP PR S*Divine Lights Svea Viking Nerk Örebro 090607 Albert Kurkowski CAGPIB
S*Divine Lights Twister Linköping 090524 Jörgen Billing Ex 1 av 2
S*Divine Lights Monsoon Linköping 090524 Charles Spiker Ex 2 av 2
SC S*Divine Lights Crocodile Lager Klöstet 090418 Charles Spiker Supreme Champion
S*Divine Lights Twister Klöstet 090418 Annelie Persson

Ex 2/4

S*Divine Lights Lightning Klöstet 090418 Annelie Persson Ex 4/4
S*Divine Lights Svea Viking Klöstet 090418 Charles Spiker CAGPIB
S*Divine Lights Titania Klöstet 090418 Lena Nordström CAGPIB, NOM,
GIC S*Divine Lights Crocodile Lager SK Rissne Jörgen Billing CACS
S*Divine Lights Monsoon SK Rissne Kristina Rautsio Ex1
S*Divine Lights Uppfödning/Breeding Nerks Örebro 090201   BIS
GIC S*Divine Lights Crocodile Lager Nerks Örebro 090201 Eiwor Andersson CACS
S*Divine Lights Twister Nerks Örebro 090201 Anette Engvall Ex 3 av 11
S*Divine Lights Monsoon Nerks Örebro 090201 Charles Spiker Ex 3 av 3
S*Divine Lights Thunder Nerks Örebro 090201 Anette Engvall Ex 6 av 11
S*Divine Lights Hurricane Nerks Örebro 090201 Raymond Saetre Ex 2 av 2
S*Divine Lights kull Nerks Örebro 090201 Eiwor Andersson Ex 3 av 4
IP S*Divine Lights Svea Viking Nerks Örebro 090201 Beverly Elian CAGPIB
PR CH S*Divine Lights Titania Nerks Örebro 090201 Charles Spiker

IP

 

Katt

Plats/Datum

Domare

Resultat

GIC S*Divine Lights Crocodile Lager Birka Solvalla Angelika Kneifel CACE, NOM
GIC S*Divine Lights Crocodile Lager SK Skogås Olga Grazyna Malaga CACE
GIC S*Divine Lights Crocodile Lager Moss Norge 081005 Sirpa Lindelöv CACE, BIV, NOM
PR S*Divine Lights Svea Viking Moss Norge 081005 Hanna Jensen CAGPIB
PR CH S*Divine Lights Titania Moss Norge 081005 Henry Hornell CAPIB
GIC S*Divine Lights Crocodile Lager Moss Norge 081004 Geir Edvardsen EX 1
PR S*Divine Lights Svea Viking Moss Norge 081004 Maud Olsen-Johansson IP, BIV, NOM
PR CH S*Divine Lights Titania Moss Norge 081004 Hanna Jensen CAPIB
CH S*Divine Lights Europa Haibach 080913 Mrs Paluluoma Champion
EP S*Highlanders Divine Light Eskilstuna 080906 Francoise 6:a
GIC S*Divine Lights Crocodile Lager Eskilstuna 080906 Ulrika Olsson CACE, NOM
PR CH S*Divine Lights Titania Eskilstuna 080906 Louis Coste PREMIER, BIV, NOM
GIC S*Divine Lights Crocodile Lager Kungsör 080824 Eva Porat CACE, NOM
PR S*Divine Lights Svea Viking Kungsör 080824 Sirpa Lindelöv CAPIB
CH S*Divine Lights Titania Kungsör 080824 Anne Veland CAP, NOM
GIC S*Divine Lights Crocodile Lager Kungsör 080823 Grazyna Laskowska Malaga CACE
PR S*Divine Lights Black Boss Kungsör 080823 Eva Porat PREMIER
PR S*Divine Lights Svea Viking Kungsör 080823 Eva Porat CAPIB
CH S*Divine Lights Titania Kungsör 080823 Eva Porat CAP
GIC S*Divine Lights Crocodile Lager City Cat 080726 Dorte Kaae CACE
GIC S*Divine Lights Crocodile Lager Järva 080712 Sirpa Lindelöv CACE, BIV
CH S*Divine Lights Pegasus Järva 080712 Louis Coste Champion, BIV, NOM
IC S*Divine Lights Crocodile Lager Örebro 080607 Raymond Saetre GIC, BIV
EP S*Highlanders Divine Light Örebro 080607 Geir Edvardsen HP, BIV, NOM
EP S*Highlanders Divine Light Örebro 080607 Dorte Kaae Senior 3av9
S*Divine Lights Black Boss Örebro 080607 Annelie Persson CAP
S*Divine Lights Svea Viking Örebro 080607 Annelie Persson Premier,NOM
IC S*Divine Lights Crocodile Lager SpeedCat Charles Spijker CAGCIB
CH S*Rotebräckans Rachel Green SpeedCat Frabrice CACIB
S*Divine Lights Titania SpeedCat Charles Spijker Champion
EP S*Highlanders Divine Light AMICA 080504 Eiwor Andersson 4 av 8 seniorer
EP S*Highlanders Divine Light AMICA 080504 Alexey Shchukin HP, BIV
S*Divine Lights Pegasus AMICA 080504 Raymond Saetre CAC, BIV
S*Divine Lights Stella Polaris AMICA 080504 Alexey Shchukin Ex 2 av 8
IC S*Divine Lights Crocodile Lager Perser katten 080426 Hanna Jensen CAGCIB, BIV-T
S*Divine Lights Pegasus Perser katten 080426 Annelie Persson CAC
S*Divine Lights Titania Perser katten 080426 Eva Porat CAC
S*Divine Lights Europa Bregenz 080323 Ase Nissen CAC
S*Divine Lights Europa Bregenz 080322 Mrs Kowalczuk CAC
CH S*Rotebräckans Rachel Green Norak 080406 Henry Hornell Ex 2
IC S*Divine Lights Crocodile Lager Norak 080405 Eiwor Andersson CAGCIB
S*Rotebräckans Rachel Green Norak 080405 Carl-K Gulsett Champion
IC S*Divine Lights Crocodile Lager Östkatten 080224 Annelie Persson Ex 2
S*Divine Lights Stella Polaris Östkatten 080224 Annelie Persson CAC
S*Divine Lights Titania Östkatten 080224 Annelie Persson CAC
S*Divine Lights Svea Viking Östkatten 080224 Marie Westerlund CAP
S*Divine Lights Europa Tyskland 080216 Waltraut Sattle Ex 1
IC S*Divine Lights Crocodile Lager Järva 080203 Britt-Maria Johansson Ex 2
S*Divine Lights Stella Polaris Järva 080203 Fabio Bra... Ex 1

 

Katt

Plats/Datum

Domare

Resultat

IC S*Divine Lights Crocodile Lager Alfa Arlanda stad Sirpa Lindelöv CAGCIB
S*Divine Lights Pegasus Alfa Arlanda stad Geir Edvardsen Ex 1, BIV, DF
IC S*Divine Lights Crocodile Lager Birka 071202 Henry Hornell CAGCIB, BIV
S*Divine Lights Pegasus Birka 071202 Veikko Saarela Ex 2
S*Divine Lights Europa Germany 071110 Angelika Kneifel Ex 2
S*Rotebräckans Rachel Green Rissne 071110 Geir Edvardsen CAC
S*Divine Lights Pegasus Rissne 071110 Kristina Rautsio Ex 1, BIV
S*Divine Lights Stella Polaris Rissne 071110 Kristina Rautsio Color change to group 6
S*Rotebräckans Rachel Green Nyköping 071007 Charles Spijker Ex 2/3
S*Rotebräckans Rachel Green Nyköping 071006 Annika Billing Ex 2/3
S*Divine Lights Europa Neuhausen/Switzerland Helene Reiter Ex 2
EP S*Highlanders Divine Light Vilsta Eskilstuna 070901 Eiwor Andersson Bästa seniorhona men inte bästa senior tot
IC S*Divine Lights Crocodile Lager Vilsta Eskilstuna 070901 Yan Roca-Folch CAGCIB
S*Divine Lights Black Boss Vilsta Eskilstuna 070901 Britt-Maria Johansson Ex 2
S*Divine Lights Svea Viking Vilsta Eskilstuna 070901 Britt-Maria Johansson CAP, NOM
S*Divine Lights Stella Polaris Vilsta Eskilstuna 070901 Gianfranco Mantovani EX 1, NOM
S*Divine Lights Titania Vilsta Eskilstuna 070901 Gianfranco Mantovani EX 1
S*Divine Lights Europa Telfs Österike 070825 ? EX 1
S*Divine Lights Europa Telfs Österike 070826 ? EX 1
S*Divine Lights kull Järva 070728 Anette Sjödin BIS
S*Divine Lights Stella Polaris Järva 070728 Anne Veland EX 1, BOV-tot, NOM
IC S*Divine Lights Crocodile Lage Järna 070714 Raymond Saetre CAGCIB av 3
IC S*Divine Lights Crocodile Lager Uppsala 070616 Jörgen Fritjof IC
EP S*Highlanders Divine Light SW Örebro Anne Köhn HP
CH S*Divine Lights Crocodile Lager SW Örebro Eiwor Andersson CACIB
CH S*Divine Lights Crocodile Lager Hamar 070513 Carl-K Gulsett CACIB
S*Divine Lights Crocodile Lager Hamar 070512 Anne-Gro Edström Champion
S*Divine Lights Crocodile Lager Sollentuna 070506 Aase Nissen CAC
S*Divine Lights Crocodile Lager Sollentuna 070505 Alexey Shchukin CAC
EP S*Highlanders Divine Light Surahammar 070422 Dietmar Sagurski Europa
S*Divine Lights Svea Viking Surahammar 070422 Satu Hämelainen EX
S*Divine Lights Black Boss Surahammar 070422 Satu Hämelainen CAP
S*Rotebräckans Rachel Green Örebro 070120 Charles Spijker EX 2 av 9
S*Divine Lights Crocodile Lager Örebro 070120 Aliosha Romero EX 3
S*Divine Lights Lapin Kulta Örebro 070120 Karina Bjuran EX 1
S*Divine Lights Black Boss Örebro 070120 Jörgen Jensen EX 3

 

Katt

Plats/Datum

Domare

Resultat

IP S*IceWood´s Oxford SK 061111 Pia Nyman EX 3
S*Divine Lights Crocolile Lager SK 061111 Annelie Persson Ex 1, BIV
GIP S*Highlanders Divine Light

Norak 061105

Hanna Jensen CAPE, NOM vi avstod från att ta henne till panelen
IP S*IceWood´s Oxford Norak 061105 Henry Hornell CAGPIB
GIP S*Highlanders Divine Light Norak 061104 Geir Edvardsen CAPE, NOM, vi avstod från att ta henne till panelen
IP S*IceWood´s Oxford Norak 061104 Hanna Jensen CAGPIB
IP S*IceWood´s Oxford Norrköping 061022 Luigi Comorio Ex 2
S*Divine Lights Crocolile Lager Norrköping 061022 Yan Roca-Folch Ex 1, BIV, NOM
GIP S*Highlanders Divine Light Eskilstuna 060902 Steph Burin CAPE
GIP S*Highlanders Divine Light Arboga 060812 Tellervo Kass Ex 2
GIP S*Highlanders Divine Light Järva 060715 Yan Roca-Folch CAPE
GIP S*Highlanders Divine Light Örebro 060605 Raymond Saetre CAPE
IP S*IceWood´s Oxford Örebro 060605 Jörgen Jensen CAGPIB
GIP S*Highlanders Divine Light Birka 060506 Rolf Voehringer Ex 2
IP S*IceWood´s Oxford Birka 060506 Eva Porat Ex 3
GIP S*Highlanders Divine Light Norak 060305 Marie Westerlund Ex 2
PR S*IceWood´s Oxford Norak 060305 Hanna Jensen IP
GIP S*Highlanders Divine Light Norak 060304 Anne Veland Ex 3
PR S*IceWood´s Oxford Norak 060304 Steph Burin EX 2
S*Rotebräckan´s Rachel Green Örebro 060129 Aliosha Romero CAC

 

Katt

Plats/Datum

Domare

Resultat

GIP S*Highlanders Divine Light ViIksjöhallen 051203 Dorte Kae CAPE
S*Rotebräckan´s Rachel Green ViIksjöhallen 051203 Gun Berg Forsberg Ex 3 av 5
GIP S*Highlanders Divine Light Moss Norge 051016 Steven Jones Ex 2
PR S*Icewood´s Oxford Moss Norge 051016 Marek Chadaj EX 3
GIP S*Highlanders Divine Light Moss Norge 051015 Karina Bjuran CAPE
PR S*Icewood´s Oxford Moss Norge 051015 Steph Burin EX 3
GIP S*Highlanders Divine Light Eskilstuna 050903 Angelika Kneifel CAPE
S*Rotebräckan´s Rachel Green Eskilstuna 050903 Angelika Kneifel EX 2
S*Rotebräckan´s Rachel Green Nynäshamn 050723 Jette Eva Madsen Ex 2 av 4
IPR S*Highlanders Divine Light Adelkatten Norge 050619 Eva Porat GIP
IPR S*Highlanders Divine Light Adelkatten Norge 050618 Jörgen Fritjof CAGPIB
PR S*Icewood´s Oxford Adelkatten Norge 050619 Annelie Persson EX 2
PR S*Icewood´s Oxford Adelkatten Norge 050618 Steph Burin EX 3
PR S*Icewood´s Oxford Gumshallen i Nyköping 050430 Marie Westerlund CAPIB
PR S*Icewood´s Oxford M-hallen Västerås Britt-Maria Johansson CAPIB
PR S*Icewood´s Oxford Birka Solvalla 050327 Marek Chadaj Premier, BIV, NOM, BOX
S*Icewood`s Oxford Järva 050205 Jörgen Jensen Ex 2 av 3

 

 

Katt

Plats/Datum

Domare

Resultat

S*Icewood`s Oxford Birka Katten 041211 Henry Hornell Ex 2 av 5
Walle Birka Katten 041211 Marie Westerlund pl 4 av 4
S*Icewood`s Oxford Stockholm 041120 Geir Edvardsen CAP
Walle Stockholm 041120 Ursula Loose pl 3av 6
S*Icewood`s Oxford Örebro 041002 Britt-Maria Johansson CAP
IPR S*Highlander's Divine Light Örebro 040605 Aliosha Romero CAGPIB
S*Icewood`s Oxford Örebro 040605 Jörgen Frithiof Ex 5 av 6
IPR S*Highlander's Divine Light Västerås 040404 Lena Nordström CAGPIB
BIV NOM
IPR S*Highlander's Divine Light Örebro 040117 Jörgen Jensen CAGPIB, BIV,
S*Icewood`s Oxford Örebro 040117 Hanna Jensen Ex2

 

 

Katt

Plats/Datum

Domare

Resultat

PR S*Highlander's Divine Light Fredrikstad 030920 Sven Egil Nordby Ex2
PR S*Highlander's Divine Light Fredrikstad 030921 Karina Bjuran CAPIB, IP
IPR S*Highlander's Divine Light Eskilstuna 030927 Maj-Britt Stein CAGPIB

 

 

Katt

Plats/Datum

Domar

Resultat

S*Highlander´s Zachary Zoot Surahammar 020420 Mette Mjanger EX1
PR S*Highlander's Divine Light Örebro 020601 Nurit Pahl CAPIB, NOM
S*Highlander´s Zachary Zoot Örebro 020601 Raymond Saetre EX1
PR S*Highlander's Divine Light Eskilstuna 020907 Steph Bruin CAPIB, NOM
S*Highlander´s Zachary Zoot Eskilstuna 020907 Maud Olsen EX2

 

 

Katt

Plats/Datum

Domar

Resultat

S*Highlander's Divine Light Norrköping 000916 Hannah Jensen CAP
S*Highlander's Divine Light Jönköping 010310 Raymond Sætre CAP, NOM
S*Highlander's Divine Light Västerås 010428 Raymond Sætre CAP, BIV, NOM